15 paź

Dzień Edukacji Narodowej

Dla wszystkich członków społeczności szkolnej zdecydowanie największym świętem w kalendarzu jest Dzień Edukacji Narodowej.

Tegoroczne uroczystości zostały podzielone na dwie części. Pierwszą stanowił Gminny Dzień Edukacji Narodowej zorganizowany przez wójta Zdzisława Tuleję 10-go października w sali GOK. Dyrektorzy szkół z gminy Godzianów wyróżnili kilku nauczycieli za wyjątkowe zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą, a wójt nagrodził dyrektorów, którzy przez cały rok dbali o powierzone im placówki. Uroczystość uświetnił występ Dominiki Dawidowicz, która przy akompaniamencie Włodzimierza Stefanowicza zaprezentowała zgromadzonym swoje ulubione piosenki pochodzące m.in. z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Uczniowie godzianowskich szkół obchody „Dnia Nauczyciela” rozpoczęli 14-go października mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wraz z nauczycielami i rodzicami przeszli do sali Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się aż trzy uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Papieski oraz Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz wójt gminy Godzianów złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, natomiast najmłodsze dzieci zabawiły zgromadzonych okolicznościowymi występami. Na koniec uczniowie tradycyjnie podziękowali swoim wychowawcom za trud i wysiłek włożony w wykształcenie kolejnych pokoleń składając na ich ręce przepiękne kwiaty.

Marta Fontańska