10 kwi

XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Celem konkursu jest podjęcie w szkołach konkretnych działań i rozwiązań. Ponadto, są zachętą do refleksji na tematy związane z kolejnymi edycjami Sejmu. Zespoły które biorą udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży mają do wykonania zadanie rekrutacyjne, a następnie przedstawienie i umieszczenie relacji z jej przebiegu i wyniku na platformie konkursowej. Najwyżej ocenione prace są podstawą do zakwalifikowania się na listy posłów i posłanek. Nad projektem uchwały będą głosować wszyscy posłowie i posłanki Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca, na posiedzeniu w sali plenarnej Sejmu.

Nasza szkoła już drugi raz bierze udział w tym projekcie. Nasz zespół musiał podjąć wyzwanie wykonania zadania rekrutacyjnego, którego temat w tym roku brzmi:  „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież.” Na początku przeprowadziłyśmy szereg dyskusji, aby dowiedzieć się jakich miejsc brakuje w Godzianowie, aby miło i pożytecznie spędzać wolny czas. Ostatecznie wybraliśmy gminną salę widowiskową, którą można jeszcze lepiej zagospodarować. Przeprowadziłyśmy ankiety i sondę wśród mieszkańców naszej gminy, a wnioski bezpośrednio przekazałyśmy wójtowi Godzianowa, dyrekcji szkoły oraz społeczności lokalnej.

Nasza relacja: http://www.sdim.ceo.org.pl/relacje/godzianow-da-sie-lubic,728