15 maj

Zajęcia ekologiczne w Bolimowskim Parku Krajoznawczym

Dnia 12.05.2015 r. uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej brali udział w zajęciach ekologicznych, które  odbyły się w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Temat zajęć ,,Bobry Bolimowskiego Parku Krajobrazowego’’ oraz spacer po parku były dla dzieci świetną lekcją przyrody. Pani leśnik pokazała dzieciom drzewa podcięte przez bobry, tamy oraz domki bobra – żeremia. Opowiadała też o innych zwierzątkach i roślinach tego parku. Dzieci zobaczyły młode łabędzie, sarenkę, żmiję zygzakowatą , rozpoznawały drzewa i rośliny np.: konwalię majową. Wycieczka była bardzo udana i poszerzyła wiedzę przyrodniczą uczniów.

Wyjazd był współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  w ramach projektu „Poznajemy sposoby ochrony przyrody w Polsce – program edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Godzianowie”

Zapraszamy do naszej galerii. :)

Lucja Supera