30 wrz

Erasmus Plus w naszej szkole!!!

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie przystąpił do projektu praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus Plus. Projekt pt. „Dodatkowe umiejętności zawodowe w zakresie ratownictwa specjalistycznego szansą na lepszy start na rynku pracy w służbach publicznych- straży pożarnej, wojsku, policji” zostanie wdrożony do realizacji w bieżącym roku szkolnym.

Podczas pobytu w Niemczech w ośrodku DEULA uczniowie ZSO dostaną możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, nauki specjalistycznego języka niemieckiego, oprócz tego poznają historię, obyczaje i kulturę Niemiec.

Wyjazd na staż poprzedzony zostanie naborem uczestników. Rekrutacja przebiegnie zgodnie z opracowanym Regulaminem Uczestnictwa i Rekrutacji. Następnie przeprowadzone zostaną zajęcia przygotowawcze. Na zajęciach tych uczniowie przygotują się do pobytu za granicą. Umożliwione im będzie poszerzanie i doskonalenie znajomości języka niemieckiego, w tym języka specjalistycznego. Młodzież zapozna się z informacjami na temat kultury, zwyczajów i geografii Niemiec oraz regionu pobytu. Przedstawione zostaną także zasady pobytu i odbywania praktyk.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie koszty projektu tzn. koszty zajęć przygotowawczych, podróży, zakwaterowania, przejazdów lokalnych, kieszonkowego na wyżywienie finansowane są w pełni przez Unię Europejską.

Harmonogram rekrutacji w roku szkolnym 2015/2016:

Przyjmowanie wniosków aplikacyjnych 01.10.2015 –15.10.2015

Test z języka niemieckiego 19.10.2015

Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych oraz listy rezerwowej 23.10.2015

Spotkanie organizacyjne z rodzicami i uczniami zakwalifikowanymi do udziału w projekcie 27.10.2015

Potwierdzenie udziału w projekcie –podpisanie umowy 30.10.2015

Magdalena Jaskuła