15 paź

Święto Szkoły 2015

Tegoroczne obchody  Święta Szkoły  odbyły się tradycyjnie 14 października. Z tej okazji wspominamy Patrona naszych Szkół – Jana Pawła II, pierwszoklasiści składają ślubowanie i są pasowani na ucznia, jest także miejsce na życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Program tego dnia był bardzo bogaty. Rozpoczęła go msza święta, na którą wraz ze sztandarami udali się uczniowie ZSO. Następnie w sali widowiskowej najmłodsi prezentowali swoje atuty uczniowskie, aby dostąpić zaszczytu pasowania na ucznia. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego na temat tego, co Jan Paweł II mówił o wartości rodziny, gdyż tegoroczny Dzień Papieski  przebiegał właśnie pod hasłem:  „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.  Kolejnym punktem programu była satyryczna inscenizacja poświęcona życiu szkoły i skomplikowanym relacjom uczniowsko-nauczycielskim, bogato ilustrowana fragmentami muzycznych przebojów.
 Na zakończenie nauczyciele odbierali od uczniów życzenia i kwiaty.

Anna Płocharczyk