09 maj

Dzień ziemi w ZSO

Dnia 22. kwietnia w ZSO w Godzianowie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Uczniowie Szkoły Podstawowej z kl. Ib, IIb, IV i V przygotowali pod opieką nauczycielek D. Mozgi i K. Łukaszewicz przedstawienie oraz piosenki o tematyce ekologicznej. Dzieci również przygotowały piękne stroje i scenariusze scenek ekologicznych. Rozstrzygnięto też wiele konkursów wiedzowych i plastycznych. "Super Przyrodnikiem" w kl. IV został Kamil Meszka, w kl. V Karolina Czajka a w kl. VI Kacper Klimczyk. Został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny "Mój ekologiczny dom". Opiekunem konkursu była H. Majka. Wyniki konkursu: I miejsce – Aleksandra Szychowska, II miejsce – Arkadiusz Krawczyk, III miejsce – Patrycja Kroc. Przyznano również 5 wyróżnień, które otrzymali: B. Murgrabia, Z. Skrobisz, P. Mozga, N. Kubicz i Z. Mierzejewska. Działania te były zaplanowane w ramach otwartej pracowni ekologicznej.

Na zakończenie uroczytości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas I-III oraz gminny turniej pod hasłem "Historia pieniądza". W konkursie "Skarbonka SKO" I miejsce zajęła Zuzanna Kozłowska, II miejsce Przemysław Starenda, III miejsce Anna Murgrabia. Wyróżnienie zdobyli: Natalia Kacprzyk, Szymon Juraś, Patrycja Krawczyk, Jakub Dąbrowski, Mikołaj Czajka.

W konkursie "Historia pieniądza" główną nagrodę zdobył 3 osobowy zespół ze SP w Lniśnie: Michał Kacprzyk, Katarzyna Trębska i Kacper Macieszak -Klasa V. Osoby odpowiedzialne to opiekunki SKO: A.Muchyńska – ZSO Godzianów i M. Sobieraj – SP w Lniśnie.

J. Madany