09 maj

Wycieczka do Warszawy

Dnia 26 kwietnia  2016r. odbyła się wycieczka szkolna do stolicy Polski – Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2b, 2a i 3b wraz z opiekunami panią Marzeną Miazek i Magdaleną Wolską.
                Na zbiórkę wszyscy stawili się o 6:45 przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Godzianowie. Pierwszym punktem,  po dotarciu na miejsce, było zwiedzanie wystawy gadów kopalnych w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN. Mieliśmy okazję podziwiać eksponaty – szkielety dinozaurów w ich naturalnych rozmiarach oraz pradawne skamieniałości.
                Następnie udaliśmy się do siedziby Polskiego Radia. Mieliśmy możliwość „podejrzenia” pracy dziennikarzy radiowych. Zwiedziliśmy studio: Jedynki, Dwójki i Czwórki. Podczas warsztatów mogliśmy wcielić się w rolę radiowych reporterów i poznać kuluary pracy „radiowca”. Pan Aleksander Buchholz pokazał nam różnicę między radiem publicznym, a komercyjnym.
                Niezwykłych emocji dostarczyła nam „Niewidzialna Wystawa”. Mogliśmy wcielić się w rolę osoby całkowicie niewidomej, poruszając się w zupełnych ciemnościach po: mieszkaniu, ulicy, leśniczówce, lesie i galerii sztuki. Zrozumieliśmy, że osoby niewidome należy traktować jak każdego innego człowieka.
                Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. Na szczególną uwagę zasługuje „Niewidzialna wystawa”, ponieważ pokazała nam świat ,którego nie znamy, a poruszanie w ciemnościach dostarczyło mnóstwa adrenaliny. Wizyta w radiu umożliwiła nam poznanie ciekawej pracy dziennikarza radiowego.