06 cze

„Dzień Dziecka” 2016

Jak bawiły się dzieci w dniu swojego święta?

Imprezy mające umilić ten dzień rozpoczęły się dla najmłodszych o godz. 9.00. Tradycyjnie było to spotkanie z baśnią w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, którą przygotowały Marzena Miazek i Magdalena Wolska. W tym roku lektorami zostali uczniowie z kl. IIIb Gimnazjum – Alicja Świderek i Łukasz Śmieszek – przeczytali dzieciom baśń braci Grimm pt.: „Roszpunka”. Następnie najmłodsi odpowiadali na pytania związane z treścią baśni oraz rozpoznawali postać bajkową na podstawie wywiadu z nią. Dzieci, co oczywiste, wykazały się duża wiedzą i tak zainspirowane przystąpiły do kolejnych zadań: plastycznych – malowały ulubioną baśń, a następnie uczestniczyły w zawodach sprawnościowych pod okiem swoich wychowawczyń.

Starsi uczniowie Szkoły Podstawowej bawili się od godziny 10.00 wykazując się talentami plastycznymi – wytypowane zespoły tworzyły prace na temat „Moja rodzina” pod okiem Teresy Piechut. W konkursie plastycznym zwyciężyła klasa piąta przed klasami czwartą i szóstą, które zajęły równorzędne drugie miejsce.   Pozostali uczniowie klas IV-VI współzawodniczyli w turnieju sportowo – rekreacyjnym. Część sportowa składała się z pięciu konkurencji: przeciągania liny, rzutu lotką do tarczy, wyścigu worków, rzutów do kosza
i wyścigu koców. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny i wyścigi koców . Po zsumowaniu punktów z wszystkich konkurencji okazało się, że klasa V zwyciężyła, klasa VI zajęła drugie miejsce, a klasa IV trzecie. Turniej przygotowali i prowadzili: Robert Duda, Jacek Madany i Beata Zieleniewska.

Następnie uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjum uczestniczyli w meczach: rodzice kontra uczniowie, które odbyły boisku Orlik. Rozgrywki międzyklasowe odbywały się także pomiędzy sześcioma klasami gimnazjum, które zorganizował Sławomir John.

Po wyczerpującej rywalizacji wszyscy posilili się kiełbaskami z grilla, a na deser był popcorn i lody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców i sklepik uczniowski Szkoły Podstawowej. Pogoda dopisała i cześć plenerowa imprezy udała się znakomicie.

Anna Płocharczyk