19 sty

Dyskoteka choinkowa

W dniu 14.01.2017 w sali GOK w Godzianowie odbyła się dyskoteka choinkowa, na której został zorganizowany „VII Turniej Par Tanecznych Szkoły Podstawowej”. Do turnieju zgłosiło się 10 par. Pary miały za zadanie zaprezentować dwa układy taneczne. Pierwszy układ do tańca ludowego Poloneza, muzyka Wojciech Kilar.  Taniec dyskotekowy zatańczyły do utworu: zespołu Long & Junior „Tańcz, Tańcz, Tańcz”. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami od 1 do 10. Komisja oceniała pary w dwóch obszarach: 1. Poczucie rytmu, technika i trudność wykonywanych figur tanecznych 2. Charakteryzacja-stroje. Komisja sędziowska przyznawała w każdym z obszarów od 1 do 10 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu przez daną parę . Zabawę prowadził Grzegorz Supera.

Skład jury:

Pani dyrektor Magdalena Jaskuła  (przewodnicząca), Marta Fontańska (nauczycielka historii ), Józef Janik (nauczyciel matematyki), Mateusz Kijo       (3-krotny zwycięzca Turnieju Par Tanecznych)

Pary biorące udział w turnieju, według wylosowanych numerów:  

 1. Dominka Majcher i Tobiasz Magiera                         kl. IV
 2. Barbara Murgrabia i Piotr Pejski                                Kl. VI
 3. Michalina Pąśko i Kacper Karalus                              kl. VI
 4. Klaudia Sukiennik i Kamil Karalus                              kl. VI
 5. Dominika Drążkiewicz i Mateusz Kowara                kl. VI
 6. Amelia Karalus i Szymon Perski                                  kl. III i IV
 7. Karolina Supera i Marcel Mozga                                 kl. V
 8. Patrycja Kroc i Mateusz Głuszek                                 kl. V
 9. Aleksandra Szychowska i Maciej Skibiński               kl. V

10. Lilianna Pintara i Hubert Dziuda                                kl. VI  

Zwycięskie pary z lat ubiegłych:

I Turniej Par Tanecznych 10.02.2010 (Walentynki) – Weronika Rzeźńikowska i Jacek Markowicz

II Turniej Par Tanecznych 15.02.2011 (Walentynki) – Gabriela Zbudniewek i Szymon Sobieszek

III Turniej Par Tanecznych 19.01.2013 (Choinka) – Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc

IV Turniej Par Tanecznych 18.01.2014 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo

V Turniej Par Tanecznych 24.01.2015 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo

 

VI Turnieju Par Tanecznych 30.01.2016 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kijo   

Klasyfikacja końcowa VII Turnieju Par Tanecznych:

 1. Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kowara (5)   (królowa i król balu)  kl.VI
 2. Karolina Supera i Marcel Mozga        (7)                                                    kl. V
 3. Lilianna Pintara i  Hubert Dziuda        (10)                                               kl. VI
 4. Aleksandra Szychowska i Maciej Skibiński   (9)                                       kl. V
 5. Barbara Murgrabia i Piotr Pejski          (2)                                                 kl. VI
 6. Patrycja Kroc i  Mateusz Głuszek        (8)                                                 kl. V

Michalina Pąśko i Kacper Karalus       (3)                                                 kl. VI

Amelia Karalus i Szymon Perski          (6)                                               kl. III,IV

Dominka Majcher  i  Tobiasz Magiera  (1)                                               kl. IV

Klaudia Sukiennik i Kamil Karalus          (4)                                             kl. VI

 

Zabawa choinkowa jak co roku dostarczyła uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum wielu pozytywnych emocji i miłych wrażeń. Głównym punktem zabawy choinkowej był występ par tanecznych. Dopingowane pary zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki a układ taneczny poloneza wykonany przez naszych uczniów wywołał u niektórych widzów łzy wyruszenia. Komisja po zsumowaniu punktów wyróżniła pięć par, natomiast pozostałym pięciu parom przyznano równorzędne szóste miejsce. Turniej zakończył się zwycięstwem pary nr 5 Dominki Drążkiewicz i Mateusza Kowary z klasy VI. Mateusz po raz pierwszy zwyciężył, dla Dominki było to drugie takie wyróżnienie. Pani dyrektor Magdalena Jaskuła koronowała zwycięzców na „królową i króla balu” .

Wszystkie pary zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi i ocenami „6” z wychowania fizycznego. Dodatkowo trzy pierwsze pary zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami za zajęte miejsce. Wszystkie pary otrzymały punkty do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły. Dziękujemy bardzo fundatorom nagród sklepikowi Szkoły Podstawowej, którego opiekunką jest Pani Agnieszka Kamieniarz oraz Radzie Rodziców ZSO Godzianów.

 

Następny turniej par tanecznych już za rok !!!

 

Przygotował i prowadził: Robert Duda