23 kwi

BIEG PO ZDROWIE

Klasa IV Szkoły Podstawowej przystąpiła do pilotażowego programu antynikotynowej edukacji zdrowotnej „Biegnij po zdrowie”.  Program realizuje Główny Inspektorat Sanitarny, a honorowy patronat objął Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia i Rzecznik Praw  Dziecka.

Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia są realizowane za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowane są do uczniów klasy IV. Podczas lekcji wykorzystywane są obserwacje bezpośredniego otoczenie, których dokonują i które relacjonują uczestnicy programu. Uczniowie są zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji i pomysłów. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności.

Koordynator  Lucja Supera