08 cze

RELACJA Z SEJMU

Julia Faryj i Renata Białkowska reprezentowały naszą szkołę, gminę oraz województwo łódzkie podczas obrad XXIII Sesji sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

W XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, organizowanej tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka, wzięło udział 460 młodych posłów i posłanek z całej Polski. Wśród nich znalazły się uczennice naszego gimnazjum – Julia Faryj i Renata Białkowska. Temat przewodni brzmiał: ,, Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne.
Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”.

W związku z realizacją zadań projektowych uczennice zajęły miejsca w ławach poselskich, by głosować nad projektem opracowanej uchwały. Posiedzenie nie obyło się bez kontrowersji. Dzięki tym zdarzeniom młodzi posłowie mogli przekonać się o tym, że nie wolno wierzyć mediom, a każda telewizja prezentuje tylko część tego, co naprawdę się dzieje. Podczas pobytu na Wiejskiej uczniowie mieli też okazję, by spotkać się z dorosłymi parlamentarzystami m.in. ze Zbigniewem Gryblasem a także z Pauliną Hennig- Klosk. Organizatorzy przewidzieli także czas na zwiedzanie stolicy, uczniowie zobaczyli m.in. dzielnice  Pragę.

– Bardzo miło wspominamy ten wyjazd. Dzięki niemu dużo się dowiedziałyśmy i poznałyśmy wielu ciekawych ludzi. Polecamy wszystkim wzięcie udziału  w tym przedsięwzięciu.

Julia Faryj, Renata Białkowska