30 lis

Maraton pisania listów (1-10 grudnia 2017)

543-znaczek-poprawny-2015-16

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wezmą udział w akcji pisania listów w ramach organizacji Amnesty International. Podobnie jak tysiące aktywistów z całego świata chcemy wystąpić przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie.

lasy gimnazjalne oraz klasa 7 szkoły podstawowej wesprą 5 bohaterów tegorocznej akcji dobrym słowem i spróbują wywrzeć presję na rządy Izraela, Madagaskaru, Turcji, Chin i Czadu, które nie respektując międzynarodowego prawa więżą bądź prześladują obywateli własnych państw.
Aby lepiej poznać charakter akcji oraz jej bohaterów umieszczamy linki do filmów Amnesty International: 

Uczniowie na lekcjach wychowawczych zredagują listy, które wyślemy dzięki zbiórce na znaczki zorganizowanej w naszej szkole.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji!
Okażmy solidarność i sprzeciw wobec łamania praw człowieka!

Marta Fontańska