09 sty

Julka Kolis w gronie najlepszych

julka2

! Julka Kolis w gronie najlepszych zawodniczek w Polsce !

Nasza była uczennica, która przeniosła się w roku szkolnym 2017/2018 do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi by dalej rozwijać talent piłkarski otrzymała powołanie z Polskiego Związku Piłki Nożnej na zgrupowanie Zimowej Akademii Młodych Orłów. Takie powołania otrzymały najlepsze zawodniczki z rocznika 2004 z całej polski. Julka jest jedną z trzech zawodniczek powołanych z SMS Łódź.

powołanie_julki

Pierwsze piłkarskie kroki stawiała na zajęciach SKS w Godzianowie następnie była KS Jutrzenka Drzewce, Widok Skierniewice aż w końcu trafiła do UKS SMS Łódź. Julka ma na swoim koncie wiele osiągnieć szklonych w różnych dyscyplinach. Zdobywała Mistrzostwo Powiatu w: Indywidualnych biegach przełajowych, mini piłce ręcznej, tenisie stołowym i wielokrotnie w piłce nożnej. W zawodach rangi wojewódzkiej wywalczyła IV miejsce w turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” oraz drugie miejsce w półfinale wojewódzkim „ Igrzyska Dzieci”. Czterokrotnie z rzędu od klasy III do VI zwyciężała w „Klasyfikacji na Najlepszego Sportowca Szkoły Podstawowej”. Jest aktualnie rekordzistką szkoły w biegu na 600 metrów, żonglerka piłką a także zdobyła największa ilość punktów „Klasyfikacji na Najlepszego Sportowca Szkoły Podstawowej”. Julka wraz ze szkolną drużyną dziewcząt wygrała turniej piłki nożnej i została najlepszym zawodnikiem turnieju w którym startowały kluby piłkarskie a drużyny złożone były z chłopców. Dwukrotnie zdobyła wice mistrzostwo polski młodziczek, raz z  kadrą województwa łódzkiego i raz klubowe z UKS SMS Łódź.

Julka_foto

Julka jest przykładem sportowca, który ciężko zapracował na swoje wyniki sportowe a przy tym bardzo dobrze się ucząc. Wszyscy trzymamy kciuki za naszą Julkę i życzymy jej by ta przyszłość piłkarska potoczyła się najlepiej. Jako były wychowawca jestem dumy z postawy Julki i tego jak dalej promuje swoją byłą szkołę oraz że nie zapomina swoich koleżankach i kolegach z Godzianowa. Wierzę w to że niedługo będziemy organizować wyjazdy także na mecze reprezentacji kobiet z naszą Julką w składzie.

Wychowawca Julii w klasach IV-VI: Robert Duda.
Zapraszamy do galerii z Julką w roli głównej.