06 maj

Wicemistrzynie Województwa !!

tymbark_wicemistrzynie_2017-2018

W dniach 16, 17 i 18 kwietnia na  boiskach piłkarskich Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi odbył się Finał Województwa Łódzkiego XVIII Turniej Piłki Nożnej  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” dla dziewcząt i chłopców w kategoriach U-8, U10, U12.

W kategorii U10 i U8 powiat skierniewicki reprezentowały dziewczęta z SP Godzianów. Drużyna dziewcząt U8 jako jedne zgłosiła się do październikowych eliminacjach powiatowych i automatycznie awansowały do finału wojewódzkiego. Natomiast w kategorii U10 dziewczęta zwyciężyły w meczu eliminacyjnym. W kategorii U8 rozgrywki kończyły się na etapie wojewódzkim a zwycięzca  zawodów zostawał  Mistrzem Województwa, natomiast w kategorii U10 zwycięzca awansował do turnieju ogólnopolskiego, którego finał jest rozgrywany na Stadionie Narodowym.

Wyniki rywalizacji z udziałem naszych dziewcząt U10: 
Grupa G
 •  UKS SMS Łódź  –   SP Godzianów   4 : 0
 • SP Godzianów  – Watra Gidle      1 : 0    (M. Klepaczka)
Półfinał:
 • SP Bielawy  – SP Godzianów       4 : 0
Mecz o miejsce trzecie:
 • SP Godzianów  –  SP Regnów   0  : 3
Klasyfikacja dziewcząt U10: 
 1. UKS SMS Łódź
 2. SP Bielawy
 3. SP Regnów
 4. SP Godzianów

tymbark_4miejsce_2017-2018Skład SP Godzianów:

Lipińska Daria – Markowicz Emilia, Klepaczka Oliwia, Liliana Krawczyk, Gołębiowska Maria, Klepaczka Maja, Rosińska Małgorzata, Zarębska Natalia, Sukiennik Maja, Kowara Milena.
Wyniki rywalizacji z udziałem naszych dziewcząt U8: 
Grupa G
 • SP 130 Łódź  –  SP Godzianów   0 : 3  (M. Krupa 3)
 • SP Godzianów  –    SP Regnów   2 : 1  (M. Krupa 2)
 • SP Bąków  –  SP Godzianów   5 : 0
 • SP Godzianów  – SP  Uniejów   5 : 0  (M. Krupa 4, A. Mozga)
Klasyfikacja dziewcząt U8:
 1. SP Bąków
 2. SP Godzianów
 3. SP Regnów
 4. SP SP 130 Łódź
 5. SP Uniejów
Królowa strzelczyń: Marika Krupa (SP Godzianów)
Skład SP Godzianów:
Łyszkowicz Oliwia – Krupa Marika, Mozga Amelia, Zuzanna Szczechowicz, Mozga Milena, Kowalska Iga, Czajka Zuzanna, Aleksandra Strzemińska.
Dziewczęta w kategorii U10 zajęły czwarte miejsce. Bez swojej liderki Amelii Karalus, która miała ważny wyjazd zagraniczny nasze zawodniczki nie miały siły przebicia żeby przeciwstawić się najlepszym drużyną uczestniczącym w turnieju. Natomiast w kategorii U8 gminna drużyna dziewcząt została wicemistrzem województwa łódzkiego  XVIII Turniej Piłki Nożnej  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to duże osiągnięcie naszej drużyny dziewcząt, która najlepiej zaprezentowała się spośród szkół reprezentujących powiat skierniewicki. Drużyna złożona z pięciu uczennic SP Godzianów i trzech z SP Lnisno, które dołączy do zespołu na dwa tygodnie przed turniejem. W tej i poprzedniej edycji regulamin turnieju pozwalał tworzyć drużyny gminne, jeżeli  w szkołach suma uczniów nie przekraczała 300. To trzeci rok z rzędu jak nasze dziewczęta meldują się na podium. Rok temu zwyciężyliśmy w turnieju a dwa lata  wstecz także zajęliśmy drugie miejsce. Po za sukcesem drużyny nasza zawodniczka Marika Krupa zdobywając 9 bramek w turnieju została „Królową strzelczyń”. Dziewczęta do turnieju przygotowywały się uczestnicząc systematycznie w zajęciach szkolnego koła sportowego a także rozgrywając mecze towarzyskie. Cieszymy się i jesteśmy dumni z postawy naszych dziewcząt, z pewnością w niedalekiej przyszłości jeszcze będziemy się cieszyć z ich osiągnięć. Dziewczęta w nagrodę otrzymały pamiątkowe medale, ogromny puchar oraz dyplom. Zawodniczki zostały nagrodzone sprzętem sportowym (torby sportowe i kompletny strój piłkarski) oraz  produktami głównego sponsora zawodów firmy Tymbark.
Trenerzy drużyn dziewcząt U8 i U10: Robert Duda, Dariusz Lipiński.