23 maj

Wycieczka do Załęcza Wielkiego

wycieczka_zalecze_2017-18_1

wfosigw

Od 14-go do 16-go maja uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i zorganizowanej przez p. Dyrektor Lucję Superę oraz wychowawców p. Martę Fontańska i p. Jacka Madanego.

Dzięki gościnności Ośrodka Harcerskiego „Nadwarciański Gród” z Załęcza Wielkiego mieli możliwość uczestniczenia w atrakcyjnych zajęciach, badali czystość wody oraz powietrza, oznaczali wyłowione z Warty żyjątka i szukali porostów na pobliskich drzewach. Piękna pogoda umożliwiła uczestnikom wycieczki realizację zamierzonych planów w stu procentach.
Bieg na orientację okazał się super zabawą, a w niektórych obudził ducha sportowej rywalizacji. Spacery po lesie oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek nad samym brzegiem rzeki umiliły wszystkim pobyt. Pozytywnym aspektem „nocowania w dziczy” okazał się brak zasięgu telefonicznego, dzięki czemu grupa miała czas na prawdziwą integrację bez telefonów w rękach. Trzeciego dnia wycieczki wszyscy wybrali się do Uniejowa na trzygodzinną kąpiel w tamtejszych wodach termalnych, które posiadają właściwości prozdrowotne.  Do Godzianowa uczniowie wrócili czyści i uśmiechnięci, naładowani pozytywną energią na ostatni miesiąc nauki ;)

wycieczka_zalecze_2017-18_2wycieczka_zalecze_2017-18_3