25 maj

To, co ciekawe jest też blisko nas

belchatow_2017-18_smallwfosigw

Edukacja ekologiczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie 
Całkowity koszt zadania: 13720,00 zł
Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi: 11 100,00 zł 
Poniżej opisany wyjazd odbył się w związku z realizacją projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pt: „Bierzemy oddech czystym powietrzem – edukacja ekologiczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie”

Godzina jazdy i docieramy do Bełchatowa , a tam Giganty Mocy –  interaktywne muzeum prezentujące

  •   proces powstawania energii elektrycznej,
  •   historię kopalni w Bełchatowie,
  •   wizję przyszłości bełchatowskiego zagłębia,
  •   ciekawe zabawy edukacyjne z geografii, fizyki, chemii, biologii.
Nieco dalej taras widokowy w Kleszczowie, z którego podziwiać można kopalnię odkrywkową węgla brunatnego – największą dziurę w Europie oraz elektrownię PGE. Widoczne maszyny z daleka wyglądają jak zabawki, w rzeczywistości są gigantyczne.
Następnie docieramy  na Górę Kamieńsk i oddajemy się przyjemnościom, takim jak: zjazd torem saneczkowym czy wjazd wyciągiem krzesełkowym. Będąc na szczycie, można podziwiać przepiękne krajobrazy i poczuć atmosferę gór.
18 maja 2018r. – Godzianów-Bełchatów – Kleszczów – Kamieńsk – Godzianów to właśnie data i  trasa wycieczki klas IVa, IVb oraz uczestników koła przyrodniczego prowadzonego przez p. Danutę Mozgę. Wyjazd ten to doskonałe połączenie edukacji z dobrą zabawą, gwarancja energicznego spędzenia czasu:).
M. Wolska