14 lis

Uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości

dzien_niepodleglosci_2018

Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na apel Prezydenta RP i 9 listopada 2018 roku wzięli udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Dokładnie o godzinie 11: 11 podczas uroczystego apelu odśpiewany został czterozwrotkowy Hymn państwowy.

Apel przygotowali uczniowie klas 3a gimnazjum oraz przedstawiciele klasy 8 wraz z p. Dariuszem Studniarkiem, p. Martą Fontańską i przy nieocenionym wsparciu p. Grzegorza Supery, p. Teresy Piechut, p. Anny Płocharczyk i p. Marzeny Miazek. Widowisko zatytułowane „Pociąg do przeszłości” wzbudziło w zgromadzonych w Sali Gminnego Ośrodka Kultury uczniach uczucia patriotyczne, a kilku nauczycielom nawet zakręciła się w oku łezka…
Główne obchody stulecia niepodległości Polski miały miejsce 11 listopada, jak co roku w parafialnym kościele odprawiona została msza święta, tym razem jednak przed nabożeństwem zgromadzeni uczestniczyli w koncercie pieśni patriotycznych. Następnie delegacje uczniów, nauczycieli, Dyrektorzy szkół oraz władze samorządu gminnego złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, oddając w ten sposób hołd bohaterom walczącym o wolność naszej Ojczyzny. W tym wyjątkowym dniu zadbano także o szczególnie widowiskową atrakcję w postaci pokazu fajerwerków.
Po oficjalnych obchodach zgromadzeni wzięli udział w Pikniku Patriotycznym zorganizowanym przez GCKSiB, którego główną atrakcją była degustacja wojskowej grochówki.