28 lis

Spotkanie z żołnierzem

Exif_JPEG_420

13 listopada z okazji Święta Niepodległości przybył do naszej szkoły na zaproszenie pierwszej klasy żołnierz Wojska Polskiego. Opowiedział uczniom klas I – III o swojej codziennej służbie dla naszej Ojczyzny. Powiedział bardzo ważne słowa : ,, Każdy z nas, i ten mały i duży, musi każdego dnia służyć swojej Ojczyźnie najlepiej jak potrafi, być dumny z tego, że jest Polakiem i szanować drugiego człowieka.’’

Mówił o szacunku do dowódcy, o szacunku ucznia do nauczyciela i do rodziców. Opowiadał o życiu dzieci w krajach, w których był w czasie służby. Pokazał ekwipunek żołnierza. Na koniec każde dziecko mogło dotknąć i zobaczyć ile ważą poszczególne części tego ekwipunku.
Na pożegnanie dzieci podziękowały gościowi, że w tak interesujący sposób opowiedział o służbie dla naszej Ojczyzny.

Danuta Mozga