30 lis

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA NIEPODLEGŁA”

konkurs-recytatorski-2018-2

W dniu 30.11.2018r. odbył się w naszej szkole gminny etap konkursu recytatorskiego „Polska niepodległa”. Konkurs  był kolejnym punktem gminnych obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Lniśnie.

Konkurs miał na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości, kształtowanie świadomości i ekspresji kulturalnej oraz wrażliwości patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczestnicy w trzech kategoriach: klasy 0-3, 4-6 i 7- gimnazjum.

Uczestników oceniała  komisja konkursowa w składzie : pani Monika Kuryłek (przewodnicząca), pani Halina Karalus (przewodnicząca Rady Gminy) oraz pan Sławomir Trochonowicz.

Tematyka recytowanych utworów dotyczyła piękna naszego kraju, walki o niepodległość i patriotyzmu.

Po wysłuchaniu uczestników jury udało się na obrady a uczniowie „zerówki” zaprezentowali publiczności przedstawienie pt. „ Niepodległa„, które również związane było tematycznie ze stuleciem odzyskania niepodległości. Przedszkolaki tańczyli poloneza i krakowiaka, śpiewali patriotyczne pieśni i recytowali wiersze mówiące o naszej ojczyźnie.

A oto nagrodzeni uczestnicy:

KATEGORIA: KLASY 0-3

I miejsce: Rymarczyk Pola (klasa1) – „Powiewa flaga” Cz. Janczarski

II miejsce: Klimek Ewa (klasa 0) – „Mazurek Dąbrowskiego A. Paszkiewicz

III miejsce ex aequo:  Muruk Gabriela i Stokwisz Zofia (klasa 3) – „Tu wszędzie Polska” T. Kubiak

Wyróżnienie: Klimek Bartłomiej (klasa 2) – „Polska” A. Słonimski

Wyróżnienie: Sachanowski Wiktor (klasa 2) – „Polska” A. Słonimski

KATEGORIA KLASY  4 – 6

I miejsce: Kozłowska Zuzanna (klasa 5 SP w Lniśnie) – „Być może” S. R. Dobrowolski

II miejsce ex aequo: Marat Anna (klasa 5) – „Mała patriotka” E. Sosnowska oraz Mozga Jakub
(klasa 5) – „Bagnet na broń” W. Broniewski

III miejsce: Mierzejewska Oliwia (klasa 5) – „Polska” A. Słonimski

Wyróżnienie: Stefańska Anastazja (klasa 5) – „Ojczyzno” A. K. Sarnacka

Wyróżnienie: Topolski Bartosz (klasa 5 SP w Lniśnie) – „Co to jest Polska” Cz. Janczarski

KATEGORIA KLASY  7- gimnazjum

I miejsce: Czajka Karolina (klasa 8) – „Żołnierz polski” W. Broniewski

II miejsce: Krupa Alicja (klasa 8 SP w Lniśnie) – „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborska

III miejsce: Kroc Patrycja (klasa 7) – „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborska

Wyróżnienie: Świderek Klaudia  (klasa 7 SP w Lniśnie) – „Tu wszędzie Polska” T. Kubiak

Warto podkreślić, że uczestnicy zachwycili  widzów oraz jury nienaganną  dykcją i nad wiek dojrzałą umiejętnością interpretacji utworów.

Paulina Bednarek i Marzena Miazek