11 lut

IX Turniej Par Tanecznych

9-turniej-par-tanecznych

W dniu 02.02.2019 w sali GOK w Godzianowie odbyła się zabawa choinkowa, na której przeprowadzony został „IX Turniej Par Tanecznych”.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach, grupa młodsza klasy IV a i IV b  11 par, grupa starsza klasy V – III gimnazjum reprezentowane były także przez 11 par. Pary miały za zadanie zaprezentować układy taneczne do takich tańców jak Polonez, Krakowiak, Discofox.  Discofoxa pary zatańczyły do utworu: zespołu Long and Junior „Ta piosenka jest dla dziewczyny”. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami. Jury oceniało pary w dwóch obszarach: 1. Umiejętności taneczne 2. Charakteryzacja-stroje. Komisja sędziowska przyznawała punkty za  każdy taniec od 1 do 10 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu przez daną parę.

Zwycięskie pary z lat ubiegłych:

I Turniej Par Tanecznych 10.02.2010 (Walentynki) – Weronika Rzeźńikowska i Jacek Markowicz

II Turniej Par Tanecznych 15.02.2011 (Walentynki) – Gabriela Zbudniewek i Szymon Sobieszek

III Turniej Par Tanecznych 19.01.2013 (Choinka) – Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc

IV Turniej Par Tanecznych 18.01.2014 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo

V Turniej Par Tanecznych 24.01.2015 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo

VI Turnieju Par Tanecznych 30.01.2016 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kijo

VII Turnieju Par Tanecznych 14.01.2017 (Choinka) – Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kowara

VIII Turnieju Par Tanecznych 27.01.2018 (Choinka) – Natalia Ceroń i Marcel Mozga (SP),  Aleksandra Skibińska i Jakuba Maj (Gimnazjum)

Skład jury : grupa młodsza

Halina Majka (nauczyciel – przewodnicząca), Marta Fontańska (nauczyciel), Aleksandra Skibińska  ( zwyciężczyni VIII Turnieju Par Tanecznych)

Klasyfikacja końcowa IX Turnieju Par Tanecznych: grupa młodsza

1. Natalia Zarębska i Igor Bartosik           kl. IV b  numer pary „11” (królowa i król balu)
  2. Maja Sukiennik i Bartosz Kijo                kl. IV a       nr 83.   Maja Cieślak i Jakub Szustakowski             kl. IV b  nr 5

4.   Małgosia Rosińska i Jakub Dąbrowski       kl. IV a  nr 1

Emilia Markowicz i Mariusz Markowicz    kl. IV a  nr 3

5.  Alicja Depta i Jakub Krupa                           kl. IV b    nr 7

Marysia Gołębiowska i Jan Józefecki        kl. IV b     nr 9

6.  Oliwia Klepaczka i Kordian Tuka                 kl. IV b    nr 4

7.  Milena Kowara i Kacper Majcher               kl. IV a     nr 6

8. Maja Klepaczka i Kamil Bartosik                 kl. IV b      nr 2

9. Maria Szewczyk i Jakub Gajewski              kl. IV a     nr 10

Skład jury:

Teresa Piechut  (nauczyciel – przewodnicząca), Ineza Rottengruber-Krawczyk (nauczyciel), Jakub Maj  (zwycięzca VIII Turnieju Par Tanecznych)

Klasyfikacja końcowa IX Turniej Par Tanecznych: grupa starsza

1. Dominika Drążkiewicz i Mateusza Kijo           kl. VIII i III a  (nr pary 6)  (królowa i król balu)
  2. Klaudia Sukiennik i Kacpra Klimczyka             Kl. VIII i III a  nr 9
  3. Małgorzaty Klimczyk i Tobiasza Magiery         kl. VI            nr 7
  4. Maja Mozga i Kacper Karalus                        Kl. III a i VIII    nr 11

Barbara Murgrabia i Piotr Pejski                      kl. VIII          nr10

Anna Marat i Filip Reczulski                              kl. V b           nr  3

1. Dominki Majcher i Jakuba Kijo                          kl. VI           nr 8
  2. Amelii  Karalus i Karola Sukiennika                   kl. V a         nr 5
  3. Zuzanna Zbudniewek i Bartosz Jarosiński        kl. V b         nr 1
  4. Alicja Sukiennik i  Filip Bartosik                         Kl. V a         nr 4
  5. Patrycja Mozga i Kacper Więcek                         kl. VI         nr 2

Zabawa choinkowa jak co roku dostarczyła naszym uczniom wielu pozytywnych emocji i miłych wrażeń. Głównym punktem choinki był występ par tanecznych. Dopingowane pary zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Poziom tegorocznego turnieju był wysoki a układ taneczne wykonane przez pary spodobały się zgromadzonej widowni. Jury po zsumowaniu punktów ogłosiło wyniki turnieju. Turniej zakończył się zwycięstwem w grupie młodszej  pary nr 11 Natalii Zarębskiej i Igora Bartosika a w grupie starszej  pary nr 6 Dominiki Drążkiewicz i Mateusza Kijo. Pani dyrektor Lucja Supera  koronowała zwycięzców grupy młodszej na „królową i króla balu” natomiast w grupie starszej nastąpiło przekazanie koron przez zwycięzców VIII edycji Aleksandrę Skibińską i Jakuba Maja. Dziękujemy panu Grzegorzowi Superze, który po raz kolejny zapewnił oprawę muzyczną podczas choinki a w szczególności w czasie Turnieju Par Tanecznych. Nagrody ufundował sklepik uczniowski szkoły podstawowej i ZSO w Godzianowie.

Wszystkie pary zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi i ocenami „6” z wychowania fizycznego. Dodatkowo trzy pierwsze pary zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami za zajęte miejsce. Wszystkie pary otrzymały punkty do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły.

Następny turniej par tanecznych już za rok !!!

Przygotowali i prowadzili: Robert Duda, Rafał Perski