28 mar

XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

25-sesja-sejmu

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, utworzył się w naszej szkole dwuosobowy zespół, który powalczy o miejsca w ławie poselskiej w czasie obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Weronika Krawczyk i Agata Pąśko, nasze gimnazjalistki, zmierzą się z tym trudnym, ale też bardzo interesującym i inspirującym zadaniem. Temat tegorocznego konkursu w ramach SDiM brzmi: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w obradach tego nadzwyczajnego Sejmu, będą musieli zrealizować projekt, w którym w sposób trwały upamiętnią losy i działalność posła sprawującego mandat w latach 1918–1939, a podczas II wojny światowej działającego dla dobra ojczyzny.

Uczestnicy XXV sesji SDiM będą musieli wykonać trudne zadanie związane zarówno z  rozpowszechnieniem historii, jak i przekazaniem rzetelnych informacji dotyczących osoby, o której zdecydują się opowiedzieć. Bohaterem projektu naszych uczennic został Marcin Wasilewski. Weronika i Agata przygotowały plan działania i są na etapie realizacji kolejnych punktów, do których należą: wywiady z mieszkańcami Godzianowa i Głuchowa (rodzinnej miejscowości Marcina Wasilewskiego), przygotowanie filmu i prezentacji oraz gazetek o pośle, przedstawienie jego sylwetki na sesji Rady Gminy Godzianów. Dziewczyny przygotowują także biogram posła Wasilewskiego na stronach Wikipedii. 

Trzymamy za Weronikę i Agatę kciuki. Mamy nadzieję, że uda im się 01.06.2019 r. reprezentować nas godnie w ławach sejmowych.

M. Jaskuła