15 kwi

„Poza dźwiękiem” – „Dzień Ciszy”

20190402_115915

Gazetka z elementami języka migowego, animatorzy, strażnicy, nieme filmy, a wszystko po to, aby choć na chwilę zamilknąć i delektować się w szkole ciszą, a także wczuć się w rolę osób, dla których język obrazów i gestów to jedyna forma komunikacji.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego 2. kwietnia przeprowadzili akcję „wyciszenia szkoły”. W tym dniu obowiązywał zakaz mówienia, ewentualnie  głośnego mówienia. Animatorzy zajmowali się młodszymi dziećmi, aby poskromić ich energię, strażnicy wręczali żółte kartki i mandaty za złamanie zakazu, nawet nauczyciele przygotowali specjalne lekcje, na których można było porozumiewać się tylko gestem, obrazem, słowem pisanym.
Podziękowania dla wszystkich tych, którzy uszanowali ten dzień, niestety, nie byli to wszyscy. Jest nad czym pracować! Samorząd ma plany, aby taki dzień wpisał się na stałe w harmonogram szkolny.

20190402_120226 20190402_115709