15 kwi

Szkolny Dzień Profilaktyki

przedstawienie-szkolny-dzien-profilaktyki

Tegoroczny Szkolny Dzień Profilaktyki przebiegał pod dwoma hasłami. Uczniowie klas I-VI skupili swoje działania wokół hasła: ,,Na ratunek Ziemi”, natomiast uczniowie klasy VII, VIII i III gimnazjum- ,,Bezpieczeństwo w Internecie”.

Już od pierwszych godzin lekcyjnych uczniowie klas I-III wykonywali transparenty i plakaty nakłaniające  do oszczędzania wody. Następnie mieli przejść z nimi ulicami Godzianowa i przypomnieć mieszkańcom o tej tak ważnej kwestii w dzisiejszych czasach.

Zanim uczniowie klas młodszych wybrali się na przemarsz po Godzianowie,  cała społeczność szkolna przypomniała sobie, czym może grozić spędzanie zbyt dużej  ilości czasu w Internecie.

Inscenizację pt. ,,Niebezpieczny Internet” przygotowała i przedstawiła klasa V b pod kierunkiem swojej wychowawczyni- pani A. Płocharczyk. Aktorzy brawurowo odegrali swoje role, a publiczność gromkimi brawami nagrodziła ich występ.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu przyrodniczego „ Mój las”, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-3. Koordynatorem konkursu była p. Danuta Mozga.

A oto lista zwycięzców na etapie powiatowym:

III miejsce – Nikola Murgrabia (uczennica kl.I),

wyróżnienie-Mateusz Kubik (kl. I), Hanna Marat (kl.I), Oliwia Pawłowska (kl.IIb).

Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie klas młodszych powędrowali  ulicami Godzianowa,  niosąc transparenty  przypominające mieszkańcom o potrzebie oszczędzania wody. Plakaty zawiesili
w widocznych miejscach na słupach ogłoszeniowych.

Ostatnim punktem programu dnia było symboliczne pożegnanie zimy – utopienie marzanny, aby przywitać wiosnę która, ku naszej radości, wreszcie nadeszła!

Kiedy uczniowie klas młodszych poszli na spacer, uczniowie klas IV-VI wykonywali w grupach plakaty związane tematycznie z hasłem przewodnim dnia, czyli „ Na ratunek Ziemi”, które zostaną ocenione przez jury.

Następnie uczniowie klas 7-8 i gminazjaliści przedstawili prezentacje dotyczące bezpieczeństwa
w internecie podczas korzystania z portali społecznościowych.

Klasa 7 – blog

Klasa 8 – vlog

Klasa IIIa – tik tok

Klasa IIIb – wirusy komputerowe

To był bardzo pracowity i pełen wrażeń dzień.

Halina Majka
Marzena Miazek