08 maj

Jesteśmy posłankami na Sejm Dzieci i Młodzieży!

sejm_2019

Nazywamy się Weronika Krawczyk i Agata Pąśko. Uczęszczamy do klasy IIIa gimnazjum. Na początku roku szkolnego postanowiłyśmy wziąć udział w konkursie, a tym samym zawalczyć o uczestnictwo w XXV edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży i zasiadać w tych nadzwyczajnych sejmowych ławach.

Do 08.04 b.r. miałyśmy czas, by na potrzeby konkursowego zadania wykonać projekt, który niestety, jak się w trakcie prac okazało, nie należał do najłatwiejszych. Jego temat brzmiał: "Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji". Na bohatera zadania wybrałyśmy posła Marcina Wasilewskiego – działacza PSL "Wyzwolenie" pochodzącego z Głuchowa. Istotą całego projektu było pozostawienie trwałego materialnego śladu, my zdecydowałyśmy się na utworzenie biogramu Wasilewskiego na stronach Wikipedii, przygotowanie prezentacji o pośle oraz filmu podsumowujacego nasze działania. Po drodze do szczęśliwego zakończenia napotykałyśmy wiele trudności, ale udało nam się je pokonywać dzięki pomocy wielu życzliwych osób.

Naszą ciężką pracę opisałyśmy zgodnie z wymogami konkursowymi i opublikowałyśmy na stronie SDiM. Potem z niecierpliwością czekałyśmy na ogłoszenie wyników, które podano do wiadomości 30.04. Dowiedziałyśmy się wtedy, że otrzymałyśmy 24/26 punktów i zakwalifikowałyśmy się do Sejmu Dzieci i Młodzieży, zajmując 3. miejsce w województwie łódzkim! Nasze marzenie się spełniło! Już 1 czerwca wcielimy się w role posłanek i zasiądziemy w sejmowych ławach.

Weronika i Agata