14 maj

Dzień niemiecki

dzien-niemiecki-2019

Guten morgen!
We wtorek 14 maja br. W naszej szkole odbył się Dzień Niemiecki, przygotowany przez członków Klubu Europejskiego pod okiem pani Moniki Dukaczewskiej. Uczniowie należący do klubu postanowili poszerzyć wiedzę naszej szkolnej społeczności na temat Niemiec poprzez przeprowadzenie quizu, który odbył się właśnie 14 maja.

W tym celu kilka dni wcześniej na szkolnym korytarzu rozwiesili kolorowe karty z informacjami i ciekawostkami dot. Niemiec. Wzbudziły one niemałe zainteresowanie ze strony uczniów jak i nauczycieli, którzy chętnie zapoznali się z przygotowanymi przez członków klubu materiałami. Dzięki temu, uczniowie wykazali się ogromną znajomością informacji na temat Niemiec podczas quizu i z radością dzielili się nabytą wiedzą. Dzieciaki, które jeszcze nie uczęszczają na lekcje języka niemieckiego miały też okazję nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w tym języku, jak chociażby Danke czy Auf Wiedersehen. Było przy tym niemało zabawy! W szkole zawisła również gazetka dot. Niemiec oraz pojawił się kącik niemiecki, w którym można było zapoznać się z niemiecką literaturą oraz zabytkami i atutami kraju, ukazanymi na ulotkach i pocztówkach, pochodzących prosto z Niemiec.  Dodatkowym atrybutem obchodu Dnia Niemieckiego były przebrania. Kto mógł, zaopatrzył się w ludowy niemiecki strój, pozostali założyli ubrania w kolorach flagi Niemiec lub umieścili na swej lewej piersi jej miniaturkę. Cały dzień przebiegł w przyjaznej, radosnej atmosferze. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne działania Klubu Europejskiego.

                                              Agata Pąśko