15 maj

Toruń – miasto Gotyku, Kopernika i pysznego piernika

torun-2019

Dnia 15 maja 2019r. uczniowie klas drugich pod opieką opiekunów wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Piernika, gdzie uczniowie i nauczyciele mieli okazję zrobić własne pierniki, dowiedzieć się, jak przed wiekami pierniki pieczono a to wszystko pod okiem Mistrza Piernikarskiego, któremu pomagali Wiedźma Korzenna i czeladnicy.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Uczniowie zobaczyli m.in. Krzywą Wieżę, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, jego dom oraz Fontannę Flisaka. Całość dopełniały liczne legendy i historie związane z zabytkami opowiadane przez przewodnika.

O godzinie 13:00 uczniowi mogli wziąć udział w seansie „Mój Kumpel Niko” w Planetarium. Stamtąd udali się na rejs statkiem „Wanda”, podczas którego mogli słuchać opowieści związanych z historią  miasta, rzeką Wisłą i żeglugą morską.

Opiekunowie: Joanna Górajska, Agnieszka Muchyńska i Rafał Perski