18 maj

Setna rocznica urodzin patrona szkoły św. Jana Pawła II

Jan_Pawel_2_2020 (2)

Dziś mija 100 lat od przyjścia na świat naszego patrona, św. Jana Pawła II. To dla nas ważny, uroczysty dzień. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy na początku roku, a świętować będziemy do października, kiedy to, mamy nadzieję, spotkamy się i razem uczcimy naszego Wielkiego Patrona specjalnym apelem i festiwalem piosenki papieskiej.

W ramach przygotowań uczniowie przypominali sobie życiorys, nauczanie i najważniejsze dokonania Jana Pawła II. Oglądali filmy, słuchali katechez i czytali wypowiedzi swojego patrona skierowane do młodzieży.

Zainicjowaliśmy akcję „Cała szkoła śpiewa Janowi Pawłowi II”. Starsze klasy nauczyły hymnu urodzinowego „Nie zastąpi Ciebie nikt”, młodsze piosenki „Kochamy Cie, Janie Pawle II”. W dniu urodzin każda klasa w miarę możliwości łączy się i śpiewa piosenkę wspólnie o wyznaczonej godzinie, aby wyrazić swoją wdzięczność za życie i świętość Jana Pawła II.

Nasza szkoła włączyła się też w ogólnopolską akcję DAR NA 100. Polega ona na tym, że każdy chętny zgłasza jakąś inicjatywę, którą wykona, by uczcić urodziny Jana Pawła II. My zgłosiliśmy się do akcji charytatywnej ADOPCJA SERCA. Będziemy wspierać duchowo i finansowo dzieci z krajów misyjnych.

KONKURSY

Dla klas 1- 2: Urodzinowa Laurka dla św. Jana Pawła II

Dla klas 3 a i b: Portret urodzinowy św. Jana Pawła II

Dla klas 4-8:   ilustracja do wybranych przez siebie, najważniejszych słów Jana Pawła II lub Jego najważniejszych dokonań.

Wyniki konkursów i najciekawsze prace wkrótce zamieszczone będą na naszej stronie.

INNE ZADANIA realizowane przez uczniów

  • Tort urodzinowy – chętni uczniowie z pomocą rodziców przygotowali wspaniałe torty urodzinowe dla swojej rodziny i w ten sposób uczcili w domu tę wyjątkową rocznicę.
  • Album pod hasłem „Pamiętamy o Tobie” czyli fotografie, wpisy i rysunki dotyczące wspomnień związanych z papieżem Janem Pawłem II. Mogą to być:
  • zdjęcia i wspomnienia z uroczystości związanych z papieżem (msze, apele, pielgrzymki, nadanie imienia SP i Gimnazjum itp.), które były obchodzone w naszej szkole;
  • zdjęcia z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, z miejsc związanych z Papieżem (np. muzeum, Wadowice, Kraków, Watykan)
  • opisane wspomnienia o Janie Pawle II, o spotkaniach z nim, o jego ważnych słowach, które miały wpływ na nasze życie,  ciekawe historie z pielgrzymki, wyjazdu itd.
  • zdjęcia pamiątek związanych z Janem Pawłem II typu różaniec, pamiątkowa moneta;

Albumy i torty uwiecznione na fotografiach będzie można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Przed nami jeszcze kilka zadań do wykonania. Organizujemy w naszej szkole kącik wspomnień o Janie Pawle II, wycieczkę do miejsc z Nim związanych, różne konkursy wiedzowe i artystyczne, apel i festiwal piosenki papieskiej. Mamy nadzieję, że zdołamy mimo różnych przeciwności godnie uczcić naszego Jana Pawła Wielkiego.

Jan_Pawel_2_2020 (1) Jan_Pawel_2_2020 (1) Jan_Pawel_2_2020 (3)