03 gru

Świat Pieniądza

2021-swiat-pieniadza-glowna

Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Godzianowie przystąpili do konkursu „Świat Pieniądza” zorganizowanego przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju.

W ramach konkursu w klasie II przeprowadzono lekcję na podstawie rozdziału „Ludzie wymyślili pieniądz dla wygody” z książki „Świat Pieniądza” na temat „Historia pieniądza”. W klasie III odbyła się lekcja na temat „Od drzewka do soku” oparta na rozdziale „Nawet najprostsze produkty powstają dzięki współpracy wielu zawodów”. Uczniowie udokumentowali lekcje, wykonanymi plakatami na wyżej wymienione tematy. Następnie stworzyli autorskie rozdziały książki na temat „Oszczędzanie na przyszłość”. Uczniowie klasy II napisali i zilustrowali rozdział „Oszczędzam w czym…”, a uczniowie klasy III „Oszczędzam na…”. Prace dzieci zostały wyeksponowane na tablicach na korytarzu szkolnym i przesłane w postaci zdjęć na stronę Fundacji PFR.