25 sty

Ferie z ekonomią

Ferie z ekonomią

Ferie z ekonomią po raz kolejny w naszej szkole!

W tym roku znów zapraszamy naszych uczniów do spotkania z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi. Pomysłodawcą i organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP), która od wielu lat stara się inwestować w edukację młodzieży wiejskiej inspirując ją do zgłębiania wiedzy ekonomicznej. 


Do projektu zgłosiło się 18 uczniów z klas 8A i 8B. W pierwszym tygodniu ferii zimowych (14-18 lutego) będą mieli okazję poznać historię pieniądza, dowiedzieć się jak działa system bankowy w naszym kraju oraz rozpoznawać siły rządzące gospodarką wolnorynkową. Wszystkie zajęcia prowadzone przez nauczyciela wiedzy o społeczeństwie oraz studentkę ekonomii przybiorą formę zabawy i w atrakcyjny sposób przybliżą naszym uczniom zasady przedsiębiorczości. Zajęciom towarzyszyć będą wycieczki – do banku oraz lokalnego przedsiębiorcy. Będziemy także gościć u siebie przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego, który wyjaśni uczniom dlaczego instytucja, w której pracuje jest tak ważna dla naszej gospodarki. Nie zabraknie również nagród rzeczowych dla uczestników, główną wygraną dla 5 szkół w kraju jest wycieczka edukacyjna do Warszawy. 
Nie możemy się doczekać!