28 kwi

Żonkile zakwitają w kwietniu

2022-zonkile (3)

Już po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja „Żonkile” upamiętniająca bohaterów powstania w getcie warszawskim.

Pani Paulina Bednarek oraz pani Marta Fontańska przeprowadziły zajęcia w klasach I-VIII. Dzieci wykonały także papierowe żonkile na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Teresy Piechut. Uczniowie dowiedzieli się czym były getta, poznali realia tamtych czasów a także poznali kilka faktów dotyczących życia mniejszości żydowskiej w naszym kraju przed i w trakcie drugiej wojny światowej. Zajęcia zrealizowano przy użyciu scenariuszy lekcji oraz materiałów przygotowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dopasowanym do każdej grupy wiekowej. Starsi uczniowie wkrótce zamierzają zgłębić treści, o których dowiedzieli się na lekcjach, bowiem wybierają się wraz z wychowawcami do Muzeum POLIN w Warszawie.

Marta Fontańska

2022-zonkile (5)2022-zonkile (4) 2022-zonkile (2) 2022-zonkile (1)