06 maj

Szkolny Dzień Profilaktyki

2022-apel-profilaktyczny-glowne

W dniu 22.03.2022 zorganizowano Szkolny Dzień Profilaktyki, w ramach którego uczniowie klasy III zaprezentowali przygotowaną bajkę profilaktyczną o złym królu koronawirusie.

Dzieci świetnie odegrały swoje role. Bajka wszystkim się podobała.

W klasach V-VIII pani psycholog oraz wychowawcy przeprowadzili lekcję na temat efektywnego  uczenia się, której celem było nabycie umiejętności prawidłowego uczenia się i dobrej organizacji czasu pracy,  nabycie przekonania o potrzebie uczenia się.
Kolejnym działaniem podjętym w ramach dnia profilaktyki był konkurs plastyczny dotyczący dbania o zdrowie w czasie pandemii. Wpłynęło bardzo wiele prac, które jury oceniło pod kątem samodzielności wykonania, pomysłowości, estetyki oraz umiejętności ukazania w pracy tematyki konkursu. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie na korytarzu szkolnym. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

Wyróżnienie – Alan Roguski kl. III

Klasy IV-VI