02 wrz

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Godzianowie zaczęli nowy rok szkolny mszą świętą w kościele parafialnym.

Następnie odbyła się oficjalna uroczystość w sali GOKiS. Pani Dyrektor- Lucja Supera zainaugurowała rok szkolny 2022/2023, witając serdecznie pracowników szkoły, uczniów, ich rodziców oraz najmłodszych – pierwszoklasistów, a także uczniów z Ukrainy. W czasie swojego wystąpienia p. Lucja Supera podkreśliła znaczenie pokoju w Europie oraz uczciła minutą ciszy 83. rocznicę wybuchu II. wojny światowej. W dalszej części głos zabrali zaproszeni goście: Dyrektor Kuratorium Oświaty w Łodzi  Delegatura w Skierniewicach – Irena Maria Lesiak oraz Wójt Gminy – Andrzej Mozga.

Pani Dyrektor Delegatury – Irena Lesiak podkreśliła, że szkoła powinna być dla dziecka drugim domem, powołała się na słowa patrona szkoły – Jana Pawła II oraz zwróciła uwagę na ogromną solidarność Polaków z narodem ukraińskim. Pan Wójt życzył uczniom i nauczycielom spokojnego oraz owocnego roku szkolnego.
Pierwszy dzwonek zabrzmiał, a rok szkolny 2022/2023 uznano za rozpoczęty.
2022-23-rozpoczecie-roku (1)2022-23-rozpoczecie-roku (2) 2022-23-rozpoczecie-roku (3) 2022-23-rozpoczecie-roku (4) 2022-23-rozpoczecie-roku (5)