22 paź

Dzień Papieski

Dzień Papieski 202214 października to święto naszej szkoły. Tego dnia łączymy kilka ważnych i pięknych uroczystości: Dzień Papieski, Ślubowanie klasy I oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Św. odprawioną w intencji naszej szkoły. Następnie uczniowie klasy I złożyli uroczyste Ślubowanie i w obecności swoich rodziców oraz całej szkolnej społeczności zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Akt pasowania poprzedził piękny występ pierwszaków. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Pod
opieką wychowawczyni p. Danuty Mozgi uczyli się poloneza, piosenek i wierszyków. Występ bardzo się wszystkim podobał. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Na koniec rodzice przygotowali swoim pociechom słodką niespodziankę.

Apel z okazji Dnia Papieskiego przygotowała p. Agnieszka Kamieniarz wraz z klasą IV. Uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym najważniejsze wydarzenia z życia naszego patrona, jego wielkie dzieła i najważniejsze słowa. Na koniec cała szkoła zaśpiewała hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Obchody Dnia Papieskiego, jak zaznaczyła p. Dyrektor, rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej pielgrzymką kl. 4-6 do Częstochowy na zjazd szkół im. Jana Pawła II. Całość zamknęła zorganizowana przez p. Paulinę Bednarek zbiórka na Rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dzień Papieski 2022 Dzień Papieski 2022