30 sty

XII Turniej Par Tanecznych

2023-turniej-par-tanecznych (3)

W dniu 14 stycznia 2023 roku odbyła się szkolna zabawa choinkowa z turniejem tańca. W corocznym turnieju wzięło udział 12 par tanecznych od klasy czwartej do ósmej. Uczestnicy zaprezentowali trzy tańce obowiązkowe Polonez, Walc i Discofox.

Walca pary zatańczyły do utworu Dmitrija Szostakowicza „Walc nr 2” natomiast Discofoxa do utworu: zespołu Playboys „Ja w to niewierze. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami. Jury oceniało pary w dwóch obszarach: charakteryzacja-stroje oraz umiejętności taneczne. Skład jury to Pani Lucja Supera Dyrektor ZSO w Godzianowie, Pani Irena Obłękowska nauczyciel matematyki, Pan Tomasz Gałęziewski nauczyciel języka angielskiego. Jurorzy przyznawali punkty za każdy taniec od 1 do 10 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu przez daną parę.

Pary, które wzięły udział w turnieju:

1.      Hanna Marat i Alexander Białek               kl. V a

2.      Nikola Murgrabia i Juliusz Reczulski      kl. V b

3.      Małgorzata Rosińska i Bartłomiej Kijo     kl. VIII a

4.      Daria Lipińska i Adrian Skopiński      kl. VIII a

5.      Zofia Antoniak i Filip Białek                       kl. IV

6.      Amelia Mozga i Bartłomiej Klimek            kl. VI a, VI b

7.      Pola Rymarczyka i Artur Rymarczyk        kl. V b

8.      Ewa Klimek i Alan Roguski                        kl. IV

9.      Weronika Skopińska i Szymon Skopiński   kl. IV, VII

10.    Katarzyna Panak i Dominik Makowski        kl. V b, VII

11.     Natalia Mozgi i Bartosz Mozga                   kl. V b, IV

12.     Julia Sieradzka i Maciej Świderek             kl. V a

Klasyfikacja XII Turnieju Par Tanecznych:

1. Małgorzata Rosińska i Bartłomiej Kijo (nr 3) Królowa i Król Balu” kl. VIII a

2. Amelia Mozga i Bartłomiej Klimek            (nr 6)     kl. VI a, VI b

Ewa Klimek i Alan Roguski                       (nr 8)      kl. IV

3. Weronika Skopińska i Szymon Skopiński  (nr 9)      kl. IV, VII

Zabawa choinkowa jak co roku dostarczyła naszym uczniom wielu pozytywnych emocji i miłych wrażeń. Głównym punktem choinki był występ par tanecznych, które  dopingowała licznie zgromadzona publiczność. 12 najodważniejszych par zaprezentowało się w trzech układ tanecznych, które bardzo spodobały się zgromadzonej widowni. Turniej zakończył się zwycięstwem w pary nr 3 Małgorzaty Rosińskiej i Bartłomieja Kijo z klasy VIII a. Zwycięska para została koronowana na „królową i króla balu. Wszystkie pary zostały otrzymały dyplomy, pamiątkowe medale, słodycze oraz oceny „6” z wychowania fizycznego. Wszystkie pary otrzymały punkty do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły. Dziękujemy panu Grzegorzowi Superze, który po raz kolejny był wodzirejem podczas zabawy choinkowej.

Przygotowali i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Robert Duda, Joanna Górajska.

Następny turniej już za rok!

2023-turniej-par-tanecznych (2) 2023-turniej-par-tanecznych (1)