Dzienny plan pracy Cele i zadania

Działalność świetlicy szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie

W naszej szkole prężnie działa świetlica szkolna, która jest czynna od godziny 7:30 do 16:05. Do świetlicy uczęszcza 145 uczniów. Harmonogram dnia jest dostosowany do potrzeb dzieci i zawiera czas przeznaczony na odrabianie zadań domowych, odpoczynek, zabawy dowolne według zainteresowań.
Zajęcia świetlicowe mają zarówno charakter indywidualny, jak i grupowy i odbywają się zgodnie z dziennym rozkładem zajęć. W ramach zajęć odbywają się warsztaty plastyczno- techniczne, zajęcia stolikowe (gry planszowe, puzzle, karty, budowle z klocków), zajęcia audiowizualne (oglądanie bajek i filmów), konkursy, zagadki, łamigłówki oraz zajęcia sportowe i ruchowe (piłkarzyki, tenis stołowy), a kiedy pogoda na to pozwoli uczniowie przebywają na świeżym powietrzu.
Wychowawcy dbają o to, by w świetlicy dostępne były różne formy spędzania czasu wolnego, w których uczniowie mogą kształtować umiejętność współdziałania w grupie rówieśniczej, doskonalą umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażanie swoich potrzeb i uczuć. W świetlicy odbywają się różne imprezy, dni tematyczne, uczniowie przygotowują gazetki szkolne oraz czynnie uczestniczą w wydarzeniach szkolnych, a także biorą udział w konkursach świetlicowych.

Wychowawcy:

• Joanna Górajska,
  • Marta Fontańska,
  • Paulina Bednarek,
  • Lidia Żelazna,
  • Agnieszka Muchyńska,
  • Katarzyna Łukaszewicz,
  • Karolina Fijałkowska,
  • Teresa Piechut,
  • Danuta Mozga,
  • Sławomir Trochonowicz,
  • Marzena Miazek,
  • Dariusz Studniarek

Nowy rok szkolny

Wiosna w świetlicy

Zima w świetlicy

Nasze prace

Świąteczna świetlica

Zbliża się Boże Narodzenie. Jest to czas radosnego oczekiwania na prezenty. Wokół czuć świąteczną atmosferę- także w świetlicy. Przygotowaliśmy  już świąteczne dekoracje.

Sala rekreacyjna

My to uwielbiamy. Luz i swoboda. Cały czas w ruchu.
Bawimy się, ale pamiętamy o bezpieczeństwie.
Tylko szkoda, że zabawa trwa tak krótko.

Świetlica bawi, uczy i wychowuje

Nie tylko komputer! Potrafimy się świetnie bawić bez niego. Gry stolikowe, gry zręcznościowe – to lubimy. Ile jest wtedy śmiechu i radości. Najbardziej cieszą się oczywiście zwycięzcy. Rysowanie i lepienie z plasteliny, wycinanie i kolorowanie, czyli tworzenie małych dzieł sztuki, sprawia nam przyjemność. Chłopcy najbardziej lubią zabawy konstrukcyjne z klocków. Ich inwencja nie zna granic. W świetlicy odrabiamy też prace domowe. Możemy liczyć na pomoc kolegów i wsparcie nauczycieli. Potem mamy dużo czasu na zabawy.

Jesień na świetlicy

Nasza świetlica