22 kwi

Dzień Odkrywcy

dzien_odkrywcy_2017-2018-glowna

Dnia 21.03.2018 r. podczas pierwszego dnia wiosny postanowiliśmy podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na zajęciach Koła Naukowego ,,Odkrywcy’’ i ustanowiliśmy Dzień Odkrywcy.

Podzieliliśmy się na zespoły i zaprezentowaliśmy naszym młodszym i starszym kolegom kilka ciekawych ale prostych do wykonania doświadczeń. Były to doświadczenia np. ,,Wulkan energii’’, ,, Trwałe bańki mydlane’’, ,,Balon’’,  ,,Oliwa ,która na wierzch wypływa’’. Nasze pokazy wszystkim się podobały. Była to zabawa ale i nauka. Przekazaliśmy także krótkie informacje o naszym Kole. Nasi koledzy i koleżanki dowiedzieli się, że poznajemy życiorysy i odkrycia naukowców takich  jak : M. Kopernik, M. Skłodowska– Curie, K. Prószyński i S. Drzewiecki. Zachęcaliśmy wszystkich, aby zapoznawali się z informacjami o tych naukowcach znajdującymi się na korytarzu szkolnym.

Opiekun koła: Danuta Mozga