22 kwi

Raport wykonania zadań: blok II Maria Skłodowska-Curie

blok II Maria Curie - glowna

Kolejne zajęcia naszego Koła ,,Odkrywcy’’ w ZSO w Godzianowie  poświęciliśmy Marii Skłodowskiej – Curie.

Postanowiłam wykorzystać metodę inscenizacji. W rolę Ignacego Łukaszewicza wcielił się uczeń Gimnazjum, który opowiedział o życiu Ignacego i odkryciu  lampy  naftowej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści, obejrzały też lampę naftową. Następnie  Kacper  przedstawił dzieciom kolejnego naukowca czyli Marię Skłodowską – Curie. Nasz szkolny ,,uczony ‘’ czytał list o życiu Marii Skłodowskiej- Curie.

Maria Skłodowska – Curie zaprezentowała dzieciom swoje małe laboratorium. Dzieci zapoznały się z nazwami poszczególnych przyrządów laboratoryjnych, a następnie  wszyscy  bardzo dobrze zdali egzamin z ich znajomości.

Karolina opowiedziała dzieciom o atomie.  Przedstawiła na tablicy schemat budowy atomu. Udzieliła szeregu objaśnień. Następnie dzieci patrząc na układ okresowy pierwiastków budowały modele atomów i cząsteczek. Była to świetna zabawa i oczywiście nauka. Najbardziej zaciekawił wszystkich eksperyment ,,Wulkan energii’’. Nasza ,, Maria’’ przeprowadzała doświadczenie, a wszyscy wstrzymali oddech! Wszyscy pomyślnie przeszli test. Na koniec zebraliśmy wszystkie najważniejsze wiadomości i umieściliśmy je  na tablicy informacyjnej. Każdy uczeń i rodzic może z niej się wiele nauczyć.

                                                                                                      Danuta Mozga