28 lut

Dzień Bezpiecznego Internetu cz.1

DBI-2020-glowne

Dzień Bezpiecznego Internetu (w skrócie DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu postanowiliśmy podzielić na trzy części. W pierwszej uczniowie odwiedzili krainę stworzoną przez Google’a – Interlandię.

„Interlandia to gra przygodowa, dzięki której poznawanie zasad bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności to interaktywna zabawa. W trakcie gry dzieci zmagają się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób uczą się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.”.

Nasi uczniowie dzielnie „walczyli” z napotkanymi w Interlandii trudnościami i zagadkami. Dzięki czemu zostali przygotowani do udziału w części drugiej:-).