22 cze

Polesie – relacja z wycieczki

Wycieczka Polesie

W dniach 14 – 16 czerwca klasy VIa i VIb wraz z wychowawcami wyjechały na trzydniową wycieczkę na polskie Polesie.

Pierwszy dzień spędziliśmy jednak w Lublinie, gdzie poznaliśmy najcenniejsze zabytki Starego Miasta, poznaliśmy wiele legend związanych z tym urokliwym miastem oraz mieliśmy okazję samodzielnie upiec słynne lubelskie cebularze. Trzeba przyznać, że są pyszne!

Poleski Park Narodowy poznaliśmy następnego dnia. Podczas wędrówki przez leśne ścieżki oraz bagna i torfowiska spotkaliśmy owadożerne rosiczki, kwitnące storczyki oraz żurawinę. Mieliśmy również wyjątkową okazję zobaczyć żółwie błotne, które właśnie tam nadal jeszcze występują. Nierówną walkę z komarami wynagrodziły nam ciekawe opowieści Pani Przewodnik oraz ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Ostatni dzień wycieczki poświęciliśmy na przepiękny i malowniczy Kazimierz Dolny, gdzie  wspinaliśmy się na Górę Trzech Krzyży, pędziliśmy meleksami do wąwozu Korzeniowy Dół oraz płynęliśmy rejsem po Wiśle. Pogoda i humory dopisywały, więc powrót do domu nastąpił chyba jednak zbyt szybko.