23 cze

Kolejne dofinansowanie na zajęcia z matematyki

mfundacja


8 czerwca 2021 do naszej szkoły przyszedł list następującej treści: Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za przesłanie zgłoszenia do programu „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Z przyjemnością informujemy, że Państwa projekt otrzymał dofinansowanie.

VIII edycja Programu mPotęga była skierowana do szkół podstawowych, wyższych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Otrzymaliśmy 672 wnioski, a dofinansowanie dofinansowanie otrzymało 161 projektów.
Nasz projekt "Matematyka i robotyka – fajna sprawa" otrzymał 8 000zł dofinansowania.
Projekt  realizowany w naszej szkole będzie się składał z 6 etapów. Etap 1 to wybór zespołu projektowego, który już jest przygotowany. Nauczyciel wybrał 10 chętnych uczniów, którzy przygotowali plan działań projektowych. Etap 2 to zakup robotów i puzzli do nauki projektowania. Zakupione pomoce będą wykorzystywane na dodatkowych zajęcia 
z matematyki i informatyki jako pomoce dydaktyczne. Przygotowanie informacji promujących projekt oraz podziała zadań. Etap 3 to nauka programowania, wykorzystanie zakupionych robotów i puzzli, poznanie nowych programów informatycznych. Zespół będzie spotykał się 

2 razy w tygodniu. Po opanowaniu podstawowych zasad programowania każdy uczestnik projektu będzie liderem dla wybranej przez siebie grupy uczniów i zdobytą wiedzą i umiejętnościami podzieli się z kolegami i koleżankami, te spotkania będą odbywać się raz w tygodniu do listopada do zakończenia projektu. Etap 4 przygotowanie do podsumowania – uczestnicy projektu przygotują konkursy, zabawy i Quizy na podsumowanie. Opracują szczegółowy harmonogram i przydzielą funkcję SU i partnerom projektu. Przygotują plakat reklamowy. Etap 5 Noc Matematyki -prezentacja zakupionych robotów i puzzli oraz nauczonych technik programowania. Prezentacja najlepszej grupy utworzonej przez ucznia – członka grupy projektowej. Konkursy, gry i zabawy dla wszystkich uczestników. Wybór najciekawszej gry planszowej w którą mogą zagrać uczniowie, nauczyciele i rodzice. Na podsumowanie zostaną zaproszeni uczniowie całej szkoły, rodzice, nauczyciel i partnerzy. Noc matematyki odbędzie się na hali sportowej, gdzie będą ustawione miejsca do gier i konkursów, stoliki eksperckie, gdzie będzie można spróbować swoich sił w programowaniu przy użyciu zakupionych pomocy dydaktycznych. Dla zwycięzców konkursów będą nagrody. Opiekunami będą nauczyciele i rodzice, którzy aktywnie włączą się w nasz projekt. Etap 6 – wycieczka dla uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w projekcie, wygrali konkursy i nauczyli się programować roboty. Wycieczka do CNK będzie ostatnim elementem projektu, uczestnicy wezmą udział w pokazach naukowych i zobaczą "Teatr Robotyczny". Projekt pokaże jak ważna jest informatyka nie tylko w szkole.