01 mar

Gimnazjalny Konkurs Pięknego Czytania

Już po raz piąty w historii Gimnazjum w Godzianowie został przeprowadzony Konkurs Czytania. Finał poprzedzony dwuetapowymi eliminacjami miał miejsce 27 lutego 2014roku. Uczniowie klas II i III naszego Gimnazjum, którzy pokonali swoich rówieśników w czytaniu na czas oraz czytaniu ze zrozumieniem, przygotowali prezentacje wybranych pozycji literatury pięknej. Każdy opowiedział o swojej powieści oraz przedstawił interpretację wybranego fragmentu.
Laureatów wyłoniła trzyosobowa komisja: Monika Korzon, Grażyna Mozga i Renata Klimczyk. Zwyciężył Eryk Krupa z kl. IIIb, drugie miejsce zdobyła Milena Zbudniewek z kl. IIIa, a trzecie Iza Supera z kl. IIb. Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyła uczniom dyrektor Balbina Radowicz. Uczestnicy imprezy przyznali Nagrodę Publiczności Erykowi Krupie, który otrzymał album ufundowany przez poseł Dorotę Rutkowską.
Konkurs przeprowadzany jest w cyklu dwuletnim a jego pomysłodawczyniami i organizatorkami są Monika Kuryłek i Anna Płocharczyk.

mgr Anna Płocharczyk