19 kwi

Debata w ZSO cd.

Mamy przyjemność poinformować, że Milena Zbudniewek (kl. III a) oraz Hubert Pąśko (kl. III b) będą reprezentować społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie na najbliższej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, czyli 1 czerwca 2014 r.

Zespół z naszej szkoły otrzymał bardzo wysokie noty w konkursie o poselskie stołki zajmując 3 miejsce w województwie łódzkim i 14 w kraju (spośród 656 grup).

Zadanie rekrutacyjne polegało na przeprowadzeniu debaty politycznej oraz stworzeniu projektu kampanii profrekwencyjnej, wzywającej do wzięcia udziału w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Realizacja kampanii nastąpi w maju, kiedy to uczniowie ZSO wezmą udział w konkursie na projekt plakatów profrekwencyjnych, a następnie rozwieszą je w gminie Godzianów.

Gimnazjaliści po raz kolejny wezmą również udział w akcji „Młodzi głosują” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, której celem jest zapoznanie uczniów z zasadami wyborczymi oraz zmiana nastawienia społeczeństwa do obowiązku głosowania.

Marta Fontańska