16 cze

Wojewódzkie Podsumowanie XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży „ Wybory Parlamentarne”.

W czwartek 5 czerwca w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Godzianowie odbyło się jubileuszowe spotkanie podsumowujące XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży zorganizowane pod patronatem Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Do Godzianowa przybyli nastoletni posłowie i posłanki z całego województwa – przedstawicielami naszego gimnazjum byli Milena Zbudniewek i Hubert Pąśko.
Na liście zaproszonych gości znaleźli się także szefowie organów prowadzących placówki, do których uczęszczają laureaci konkursu o miejsce w ławach poselskich.  Nie mogło zabraknąć wśród nich współorganizatorów imprezy, czyli wójta gminy Godzianów Zdzisława Tulei oraz Dyrektora ZSO w Godzianowie Grażyny Balbiny Radowicz.
Posłowie a także ich opiekunowie otrzymali dyplomy uznania oraz podziękowania za zaangażowanie w krzewienie postawy obywatelskiej wśród polskiej młodzieży.
 Jubileuszowe uroczystości uświetnili uczniowie naszej szkoły prezentując swoje liczne talenty. Zgromadzonym w GOK-u zagrali „Odę do radości”, zaśpiewali piosenkę patriotyczną, a na koniec rozbawili publiczność własną interpretacją bajki o Kopciuszku.

Marta Fontańska