04 gru

Szkolne uroczystości rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej 14.11.2014 r.

Oficjalne obchody rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej odbyły się 11 listopada 2014 r. w kościele parafialnych i przy pomniku gen. T . Kościuszki w Godzianowie rozpoczynając patriotyczny tydzień.  Szkolna część uroczystości przypadła zatem w piątek 14 listopada kończąc nasz tydzień upamiętnianie odzyskania niepodległości  RP w 2014 r. Na tą okazję uczniowie z LO im. 26 Pal przygotowali  ciekawy program artystyczny pt. : „Duchy historii” – spektakl opowiadał o zmaganiach narodu polskiego w drodze do niepodległości , wspominał sylwetki poległych za ojczyznę bohaterów oraz kraj ojczysty – Polskę w tle dziejów i duchów historii.  Program artystyczny przygotowany  dla społeczności szkolnej przedstawiono w sali GOK w Godzianowie. Ciekawy i mroczny spektakl, ciekawe efekty specjalne i profesjonalna gra aktorów składają się na pełny efekt oczekiwanego widowiska. Pracę doceniono brawami i gratulacjami, szczególną postawę zaprezentowali najmłodsi widzowie ofiarowując aktorom owacje na stojąco. Po zakończeniu uroczystości najmłodsi zaproszeni zostali przez aktorów – uczniów LO do wspólnej pamiątkowej fotografii na scenie GOK.