28 gru

Wigilia szkolna

19 grudnia 2014r. to dzień niezwykle uroczysty  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie. Szkolna Wigilia wprowadziła całą społeczność w świąteczny nastrój. Na sali widowiskowej zgromadzili się goście, wśród których nie zabrakło księdza proboszcza, przewodniczącej i przedstawicieli Rady Gminy Godzianów, sekretarza urzędu gminy,  pracowników i nauczycieli emerytów i rodziców. Gospodarzami byli dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni  oraz uczniowie.

Wszyscy z uwagą obejrzeli inscenizację opartą na „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla opracowanym i przygotowanym przez Sławomira Trochonowicza oraz Roberta Gruszewskiego. W jasełkach wystąpili  uczniowie Gimnazjum.  Następnie przy wigilijnym stole podzielono się życzeniami Bożonarodzeniowymi oraz Noworocznymi, które mogli wszyscy usłyszeć z ust dyrektor Balbiny Radowicz, księdza proboszcza Wiesława Kosińskiego, przewodniczącej Rady Gminy Haliny Karalus oraz sekretarza gminy Andrzeja Mozgi.  Na koniec uroczystości zebrani mogli przełamać  się opłatkiem , złożyć  sobie nawzajem życzenia oraz poczęstować się słodyczami  i owocami, które w tym roku zastąpiły tradycyjne wigilijne potrawy.

mgr Anna Płocharczyk