30 sty

V Turniej Par Tanecznych Szkoły Podstawowej

W dniu 24.01.2015 w sali GOK w Godzianowie odbyła się zabawa choinkowa, na której został zorganizowany „V Turniej Par Tanecznych Szkoły Podstawowej”. Do turnieju zgłosiła się rekordowa ilość par w liczbie 15. Pary miały za zadanie zaprezentować dwa układy taneczne. Pierwszy układ do tańca ludowego Polonez muzyka Wojciech Kilar a drugi taniec dyskotekowy do utworu zespołu Mig „Miód malina”. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami od 1 do 15. Komisja oceniała pary w trzech obszarach: 1. Poczucie rytmu, 2. Technika i trudność wykonywanych figur tanecznych, 3. Charakteryzacja-stroje. Komisja sędziowska przyznawała w każdym z obszarów od 1 do 5 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu daną parę . Zabawę prowadził Grzegorz Supera.

Skład jury:

Dyrektor Grażyna Balbina Radowicz (przewodnicząca), Magdalena Wolska (nauczycielka języka polskiego ), Józef Janik (nauczyciel matematyki), Jacek Madany (nauczyciel języka angielskiego)

Pary biorące udział w turnieju, według wylosowanych numerów:

1. Agata Pąśko i Mateusz Kijo                                           kl. V
  2. Marta Czajka i Patryk Pająk                                          kl. V
  3. Julia Głuszek i Kacper Klimczyk                                    kl. V
  4. Oliwia Sukiennik i  Łukasz Białkowski                         kl. V
  5. Lilianna Pintara i  Mateusz Kowara                             kl. IV
  6. Karolina Czajka i Kacper Karalus                                  kl. IV
  7. Klaudia Sukiennik i Kamil Karalus                                kl. IV
  8. Karolina Kielan i  Dawid Zdanio                                    kl. V
  9. Weronika Witczak i Hubert Dziuda                             kl. IV
  10. Kinga Dura i Witek Sukiennik                                      kl. IV, III
  11. Dominika Drążkiewicz i Mateusz Głuszek                kl. IV, III
  12. Maja Mozga i Roman Świderek                                  kl. V
  13. Michalina Pąśko i Piotr Pejski                                     kl. IV
  14. Aleksandra Szychowska i Arkadiusz Krawczyk        kl. III
  15. Karolina Białkowska i Dominik Głuszek                    kl. V

Zwycięskie pary z lat ubiegłych:

I Turniej Par Tanecznych 10.02.2010 (Walentynki) – Weronika Rzeźńikowska i Jacek Markowicz

II Turniej Par Tanecznych 15.02.2011 (Walentynki) – Gabriela Zbudniewek i Szymon Sobieszek

III Turniej Par Tanecznych 19.01.2013 (Choinka) – Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc

IV Turniej Par Tanecznych 18.01.2014 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo

Kolejność „V Turnieju Par Tanecznych Szkoły Podstawowej”:

1. Agata Pąśko i Mateusz Kijo (królowa i król balu)  kl. V
  2. Marta Czajka i Patryk Pająk                                               kl. V
  3. Julia Głuszek i Kacper Klimczyk                                       kl. V
  4. Michalina Pąśko i Piotr Pejski                                         kl. IV
  5. Dominika Drążkiewicz i Mateusz Głuszek                   kl. IV, III
  6. Weronika Witczak i Hubert Dziuda                              kl. IV
  7. Karolina Kielan i  Dawid Zdanio                                    kl. V

Oliwia Sukiennik i  Łukasz Białkowski                         kl. V

Lilianna Pintara i  Mateusz Kowara                             kl. IV

Karolina Czajka i Kacper Karalus                                  kl. IV

Klaudia Sukiennik i Kamil Karalus                                kl. IV

Aleksandra Szychowska i Arkadiusz Krawczyk         kl. III

Karolina Białkowska i Dominik Głuszek                     kl. V

Maja Mozga i Roman Świderek                                   kl. V

Kinga Dura i Witek Sukiennik                                       kl. IV, III

Zabawa choinkowa dostarczyła uczniom wielu miłych przeżyć. Jednak na ustach wszystkich  znalazły się pary które wystąpiły w turnieju. Dopingowane pary zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki. Komisja po długich naradach wyróżniła siedem par, natomiast pozostałym ośmiu parom przyznano równorzędne ósme miejsce. Turniej zakończył się zwycięstwem pary nr 1 z klasy V  Agaty Pąśko i Mateusza Kijo, którzy obronili tytuł z roku ubiegłego i zostali mianowani przez Panią Dyrektor na „królową i króla balu” .

Wszystkie pary zostały nagrodzone dyplomy, nagrody rzeczowe i oceny „6” z wychowania fizycznego. Dodatkowo trzy pierwsze pary zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami za zajęte miejsce. Wszystkie pary otrzymały punkty do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły. Dziękujemy bardzo fundatorom nagród Sklepikowi Szkoły Podstawowej, którego opiekunką jest Agnieszka Kamieniarz oraz Radzie Rodziców ZSO Godzianów.

Następne popisy par tanecznych już za rok !!!

Przygotował i prowadził: Robert Duda