09 gru

Unihokej – Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego Ziemskiego

uh0348Dnia 23.11.2015  w hali sportowej w Bolimowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego Ziemskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji dziewcząt i chłopców zgłosiły się po 4 drużyny. System rozgrywek w takim wypadku każdy z każdym. Zwycięzcy zawodów uzyskiwali awans na zawody rejonowe. Nasza szkoła była reprezentowana przez chłopców.

Wyniki rywalizacji chłopców:

SP Bolimów – SP Godzianów

0 – 1  (Ł. Białkowski)

SP Godzianów – SP Michowice

SP Trzcianna – SP Godzianów

Końcowa kolejność chłopców:

SP Godzianów

SP Bolimów

SP Michowice

SP Trzcianna

Skład:

Mateusz Głuszek – Mateusz Kowara, Mateusz Kijo, Łukasz Białkowski, Damian Pawłowski.

Opiekun: Robert Duda

Nasi chłopcy po wygranej w meczu eliminacji gminnych z SP Lnisno, pełni wiary i nadziei przystąpili do finału powiatowego. Tuż przed wyjazdem na zawody okazało  się na turnieju będziemy rozgrywać mecze nie posiadając zawodników rezerwowych.  W pierwszym meczu zmierzyliśmy bardzo dobrze grającą drużyną gospodarzy. Mecz był bardzo zacięty i dramatyczny do samego końca a o naszym zwycięstwie zadecydowała bramka zdobyta przez Łukasza Białkowskiego na  3 minuty przed końcem spotkania a także dzielna postawa naszego bramkarza Mateusza Głuszka. W dwóch kolejnych meczach zachowując resztki sił zanotowaliśmy dwa remisy bezbramkowe. Ostatni mecz turnieju pomiędzy Bolimowem i Michowicami decydował o miejscach na podium. Wygrana Michowic dawała im pierwsze miejsce w turnieju, remis lub wygrana Bolimowa to zwycięstwo Godzianowa. Jednak wariant drugi, Bolimów wygrywa 3-1 i o naszym triumfie w całym turnieju przy równej liczbie punktów między Godzianowem i Bolimowem zadecydował bezpośredni mecz wygrany 1-0.

Tak naprawdę nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu, grając 3 mecze bez zmian nasi chłopcy wnieśli się na wyżyny swojej wytrzymałości i nie stracili bramki w całym turnieju. W nagrodę otrzymaliśmy puchar, dyplom i pamiątkowe medale. Nasza drużyna będzie reprezentować powiat na zawodach rejonowych, które odbędą się 3 grudnia w Bedlnie.