22 lut

VI Turniej Par Tanecznych Szkoły Podstawowej

DSC_1289W dniu 30.01.2016 w sali GOK w Godzianowie odbyła się dyskoteka choinkowa, na której został zorganizowany „VI Turniej Par Tanecznych Szkoły Podstawowej”. Do turnieju zgłosiło się 12 par. Pary miały za zadanie zaprezentować dwa układy taneczne. Pierwszy układ do tańca ludowego Poloneza muzyka Wojciech Kilar a drugi taniec dyskotekowy zatańczyły do dwóch utworów: zespołu Mig „Słodka wariatka ”oraz Long & Junior „Kolorowa sukienka”. Pary taneczne były oznaczone wcześniej wylosowanymi numerami od 1 do 12. Komisja oceniała pary w trzech obszarach: 1. Poczucie rytmu, 2. Technika i trudność wykonywanych figur tanecznych, 3. Charakteryzacja-stroje. Komisja sędziowska przyznawała w każdym z obszarów od 1 do 6 punktów. Suma zgromadzonych punktów decydowała o zajętym miejscu przez daną parę . Zabawę prowadził Grzegorz Supera.

Skład jury:

Nauczyciel muzyki  Sławomir Trochonowicz (przewodniczący), Agnieszka Kamieniarz (nauczycielka religii ), Małgorzata Sobieraj (nauczycielka matematyki), Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc (zwycięzcy III Turnieju Par Tanecznych) oraz goście specjalni Jessi Cao (Chiny) oraz Katie (Indonezja)

Pary biorące udział w turnieju, według wylosowanych numerów:

1. Barbara Murgrabia i Mateusz Kowara                        kl. V
  2. Karolina Czajka i Kacper Karalus                                  kl. V
  3. Izabela Podkoń Mateusz Orłowski                              kl. V
  4. Michalina Pąśko i  Mateusz Głuszek                           kl. V, IV
  5. Aleksandra Szychowska i Maciej Skibiński                kl. IV
  6. Patrycja Kroc i Łukasz Świderek                                  kl. IV
  7. Karolina Supera i Marcel Mozga                                kl. IV
  8. Amelia Panak i  Witek Sukiennik                                kl. IV
  9. Oliwia Klepaczka  i  Piotr Pejski                                  kl. V
  10.  Klaudia Sukiennik i Kamil Karalus                             kl. V
  11. Dominika Drążkiewicz i  Mateusz Kijo                      kl. V, VI
  12.  Lilianna Pintara i  Hubert Dziuda                              kl. V

Zwycięskie pary z lat ubiegłych:

I Turniej Par Tanecznych 10.02.2010 (Walentynki) – Weronika Rzeźńikowska i Jacek Markowicz

II Turniej Par Tanecznych 15.02.2011 (Walentynki) – Gabriela Zbudniewek i Szymon Sobieszek

III Turniej Par Tanecznych 19.01.2013 (Choinka) – Katarzyna Szychowska i Jarosław Kroc

IV Turniej Par Tanecznych 18.01.2014 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo

V Turniej Par Tanecznych 24.01.2015 (Choinka) – Agata Pąśko i Mateusz Kijo

Kolejność „VI Turnieju Par Tanecznych Szkoły Podstawowej”:

1. Dominka Drążkiewicz  i Mateusz Kijo    (królowa i król balu)  kl. V, VI
  2. Karolina Supera i Marcel Mozga                                                    kl. IV
  3. Patrycja Kroc i Łukasz Świderek                                                     kl. IV
  4. Lilianna Pintara i  Hubert Dziuda                                                   kl. V
  5. Barbara Murgrabia i Mateusz Kowara                                         kl. V
  6. Aleksandra Szychowska i Maciej Skibiński                                 kl. IV
  7. Michalina Pąśko i  Mateusz Głuszek                                           kl. V, IV
  8. Karolina Czajka i Kacper Karalus                                                  kl. V

Izabela Podkoń Mateusz Orłowski                                               kl. V

Amelia Panak i  Witek Sukiennik                                                   kl. IV

Oliwia Klepaczka  i  Piotr Pejski                                                     kl. V

Klaudia Sukiennik i Kamil Karalus                                                 kl. V

Zabawa choinkowa dostarczyła uczniom wielu miłych wrażeń. Jednak na ustach wszystkich  znalazły się pary które wystąpiły w turnieju. Dopingowane pary zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki. Komisja po długich naradach wyróżniła siedem par, natomiast pozostałym pięciu parom przyznano równorzędne ósme miejsce. Turniej zakończył się zwycięstwem pary nr 11 Dominki Drążkiewicz (kl. V)  i Mateusza Kijo (kl. VI). Mateusz po raz trzeci z rzędu zwyciężył, dla Dominki to było pierwsze takie wyróżnienie. Pani Wicedyrektor Lucja Supera mianowała zwycięzców na „królową i króla balu” .

Wszystkie pary zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi i ocenami „6” z wychowania fizycznego. Dodatkowo trzy pierwsze pary zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami za zajęte miejsce. Wszystkie pary otrzymały punkty do klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły. Dziękujemy bardzo fundatorom nagród sklepikowi Szkoły Podstawowej, którego opiekunką jest Pani Agnieszka Kamieniarz oraz Radzie Rodziców ZSO Godzianów.

Przygotował i prowadził: Robert Duda

Następne popisy par tanecznych już za rok !!!