06 kwi

Dzień profilaktyki w ZSO

W dniu 21 marca 2016 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki .

Program dnia został opracowany i przygotowany przez p. Halinę Majkę i Marzenę Miazek.

Pierwszym punktem tego dnia było przedstawienie pt. „ Witaminki dla królewny Marcelinki”, potem dzieci obejrzały  krótkie scenki przygotowane przez uczniów klasy  III i IV pt. „Na niezgodę czasu szkoda” ukazujące niewłaściwe zachowanie dzieci.

W klasa I-III program tego dnia realizowany był pod hasłem: „Żyj zdrowo”.

Dzieci  słuchały piosenek , rysowały owoce i warzywa wymienione w utworze a następnie wycinały                    i wklejały je  do „zdrowego kosza”. Kolejnym punktem w tym dniu było symboliczne pożegnanie z zimą- utopienie marzanny. Kukłę marzanny wykonali uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią- p. Haliną Majką.

Program zajęć dla klas IV-VI zrealizowany został pod hasłem: „Nie jestem obojętny!”.

Uczniowie mieli za zadanie wymyślić rozwiązanie sytuacji problemowej, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nich. Na zakończenie dzieci wymieniły słowa, które mogą zranić lub leczyć oraz  przygotowały własne wykonanie piosenki pt. „Słowa”.