13 kwi

Szkolny Dzień Profilaktyki

W dniu 21 marca 2016r. w ZSO w Godzianowie odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki.

Uczniowie obejrzeli 2 przedstawienia : „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” oraz „Na niezgodę czasu szkoda” , które pokazywały skutki niezdrowego odżywiania i używania przemocy wobec innych.

Następnie klasy III zaprezentowały swoje talenty kulinarne, polecając wykonane przez siebie potrawy i zachęcając do zdrowego odżywiania się

Kolejnym punktem programu był występ p. Maciejewskiej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na temat skutków zażywania dopalaczy.

Całość imprezy podsumował film dokumentalny opowiadający, jak jedzenie fast foodów negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

Dzięki takim przedsięwzięciom wśród uczniów promowany jest zdrowy tryb życia. Profilaktyczne oddziaływania są bodźcem do przeżywania refleksji nad własnym trybem życia , zmiany niektórych przyzwyczajeń i zachowań.

L. Żelazna, M. Wolska, K. Łukaszewicz